Mountains

مهاجرت به پرتغال

صفر تا صد مهاجرت به پرتغال

در مطلب پیش رو می‌خواهیم بهترین روش‌های مهاجرت به کشور پرتغال را معرفی کنیم. اگر قصد مهاجرت به پرتغال را دارید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، با ما همراه باشید تا از سیر تا پیاز مهاجرت به پرتغال سر در بیاورید و با شرایط مهاجرت به این کشور مدیترانه‌ای، هزینه زندگی در پرتغال و مزایا و معایب زندگی در این کشور آشنا شوید.

hero-image-m
پرتغال_flag

چرا به پرتغال مهاجرت کنم؟

چرا به پرتغال مهاجرت کنم؟

جدا از معماری بی‌نظیر و آب‌وهوای مدیترانه‌ای پرتغال که زبانزد جهانیان است، کشور پرتغال چه ویژگی‌هایی دارد که مردم را مجاب می‌کند خانه و کاشانه خود را رها کنند و برای ادامه زندگی به این کشور مهاجرت کنند یا دوران بازنشستگی خود را در شهرهای ساحلی پرتغال بگذرانند؟

زندگی در پرتغال مقرون به صرفه است

پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست اما در قیاس با سایر کشورهای اروپایی هزینه‌های زندگی در آن بسیار کمتر است. 

سطح رفاه در پرتغال بالاست

طبق استانداردهای جهانی، زندگی مردم در پرتغال از کیفیت بالایی برخوردار است. شهروندان این کشور خدمات درمانی، آموزشی و رفاهی رایگان دریافت می‌کنند.

مردم پرتغال خونگرم و صمیمی هستند

پرتغال کشوری امن، آرام و مهاجرپذیر است و مردم پرتغال با خارجی‌ها برخوردی گرم و دوستانه دارند. 

پرتغال_flag

شرایط مهاجرت به پرتغال

شرایط مهاجرت به پرتغال

برای مهاجرت به پرتغال روش‌های مختلفی وجود دارد. برخی از این روش‌ها آسان‌تر هستند و برخی پردردسر. هر کدام از روش‌های مهاجرت به پرتغال شرایط خاص خود را دارند و نمی‌توان برای تمامی افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، نسخه یکسانی نوشت. چگونه به پرتغال مهاجرت کنیم؟ راه‌های رسیدن به پرتغال کم نیستند! اگر بخواهیم شرایط مهاجرت به پرتغال را بررسی کنیم، ابتدا باید روش‌های مهاجرت به این کشور را بشناسیم. در مرحله بعد شما می‌توانید با توجه به شرایط فعلی خودتان بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید.

آیا من می‌توانم به پرتغال مهاجرت کنم؟

با تکمیل پروفایل در ایمیگو، رایگان و درلحظه، پاسخ سوالتان را مشاهده کنید

مشاهده پاسخ
انواع راه‌های مهاجرت به پرتغال

در حالت کلی افرادی که قصد مهاجرت به پرتغال را دارند، می‌توانند با توجه به شرایط خود یکی از ۴ روش زیر را انتخاب کنند

experience iconمهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

در این روش باید سرمایه کافی برای ایجاد شغل، ثبت شرکت، سپرده‌گذاری در بانک‌های پرتغالی یا اثبات تمکن مالی داشته باشید.

experience iconمهاجرت از طریق کار

در این روش باید سرمایه کافی برای ایجاد شغل، ثبت شرکت، سپرده‌گذاری در بانک‌های پرتغالی یا اثبات برای مهاجرت کاری به پرتغال لازم است از کارفرمایی در این کشور جاب آفر یا پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

experience iconمهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به پرتغال یک روش آسان و کم‌هزینه است. اگر به زبان پرتغالی مسلط باشید، می‌توانید رایگان در این کشور تحصیل کنید.

experience iconمهاجرت از طریق ازدواج

اگر با یکی از شهروندان پرتغالی به صورت رسمی ازدواج کنید، بعد از ۳ سال زندگی مشترک می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

در ادامه تک‌تک روش‌های مهاجرت به پرتغال را شرح خواهیم داد تا به طور دقیق‌تر با هر یک از آن‌ها آشنا شوید

پرتغال_flag

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری را می‌توان به ۳ دسته کلی تقسیم کرد که هر کدام ویزای مخصوص به خود را دارند 1. مهاجرت به پرتغال از طریق گلدن ویزا یا ویزای طلایی 2. مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی (ویزای D7) 3. مهاجرت به پرتغال از طریق کارآفرینی (ویزای D2) برای دریافت هیچ کدام از ویزاهایی که نام برده شد، احتیاج به مدرک زبان انگلیسی ندارید.

1

مهاجرت به پرتغال از طریق گلدن ویزا یا ویزای طلایی

گلدن ویزا یا ویزای طلایی پرتغال به افرادی داده می‌شود که می‌توانند در بخش املاک یا صندوق‌های مالی کشور پرتغال سرمایه‌گذاری کنند. از روش‌های سرمایه‌گذاری در پرتغال می‌توان به خرید ملک شخصی یا تجاری، ایجاد شغل و سپرده‌گذاری در بانک اشاره کرد. مزایای گلدن ویزا یا ویزای طلایی پرتغال مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت با این روش مهاجرتی، هم برای دارنده ویزا و هم برای خانواده او مزایایی دارد که مهم‌ترین آن‌ها در موارد زیر خلاصه می‌شوند: تردد آزادانه میان تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا دریافت اقامت دائم پرتغال پس از ۵ سال امکان اقامت اعضای خانواده شامل همسر و فرزندانی که از لحاظ مالی به دارنده ویزا وابسته هستند  روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال برای دریافت ویزای طلایی بسیار متنوع است. ما در این مطلب به رایج‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت. مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک یکی از رایج‌ترین راه‌های کسب اقامت پرتغال است. ملکی که در پرتغال خریداری می‌کنید، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد تا بتوانید با ثبت آن در بخش املاک کشور پرتغال ویزای طلایی بگیرید: ارزش ملک خریداری‌شده بیش از ۵۰۰ هزار یورو باشد. (در صورتی که ملک در یک منطقه ‌کم‌تراکم از لحاظ جمعیت واقع شده باشد، این مبلغ به ۴۰۰ هزار یورو کاهش می‌یابد.) قدمت ملک خریداری‌شده بیش از ۳۰ سال باشد یا نیاز به نوسازی داشته باشد و ارزش آن حداقل ۳۵۰ هزار یورو تخمین زده شود. (در صورتی که ملک در یک منطقه ‌کم‌تراکم از لحاظ جمعیت واقع شده باشد، این مبلغ به ۲۸۰ هزار یورو کاهش می‌یابد.) اطلاعات بیشتر راجع به خرید خانه و اقامت گلدن ویزا پرتغال در صفحه اقامت گلدن ویزا پرتغال مهاجرت به پرتغال از طریق ایجاد شغل اگر بتوانید با سرمایه خود، در کشور پرتغال شغلی ایجاد کنید که به واسطه آن حداقل ۱۰ نفر از شهروندان این کشور مشغول به کار شوند، دولت پرتغال با کمال میل اقامت شما در این کشور را می‌پذیرد! مهاجرت به پرتغال از طریق سپرده بانکی اگر سرمایه شما معادل ۵/۱ میلیون یورو باشد، می‌توانید با ایجاد حساب در یکی از بانک‌های پرتغال و انتقال سرمایه خود به آن، ویزای طلایی پرتغال را بگیرید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری فرهنگی و هنری دولت پرتغال سعی می‌کند از هنرمندان کشور خود و آثار آن‌ها حمایت و میراث فرهنگی پرتغال را حفظ کند. از همین رو یکی از راه‌های مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت این کشور، سرمایه‌گذاری به میزان حداقل ۲۵۰ هزار یورو در تولیدات هنری یا میراث فرهنگی پرتغال تعریف شده است. البته اگر در یک منطقه کم‌تراکم از لحاظ جمعیت سرمایه‌گذاری کنید، این عدد به ۲۰۰ هزار یورو کاهش می‌یابد.

2

مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی

یکی از راه‌های مهاجرت به پرتغال مهاجرت از طریق تمکن مالی است. در این روش شما باید به دولت این کشور ثابت کنید که بدون کار کردن در پرتغال می‌توانید هزینه‌های زندگی خود در این کشور را پوشش دهید. اطلاعات بیشتر راجع به اقامت تمکن مالی پرتغال یا ویزای D7 پرتغال در صفحه اقامت تمکن مالی پرتغال شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی همانطور که از نام این نوع روش مهاجرتی پیداست، دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال بیشتر از هر چیز به دارایی و توانایی مالی شما وابسته است. محدودیت سنی دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال محدودیت سنی ندارد اما چون اغلب افراد در دوران بازنشستگی برای دریافت این ویزا اقدام می‌کنند، ویزای تمکن مالی به ویزای بازنشستگان معروف شده است. میزان تحصیلات برای دریافت ویزای تمکن مالی نیاز به مدرک تحصیلی ندارید. مدرک زبان در ویزای تمکن مالی مهارت زبان انگلیسی اهمیتی ندارد. مهاجرت همراه با خانواده اگر دارایی شما به اندازه‌ای باشد که علاوه بر هزینه‌های خود، بتوانید هزینه زندگی اعضای خانواده‌تان را نیز تامین کنید، دولت پرتغال به شما اجازه خواهد داد همراه با خانواده خود به پرتغال مهاجرت کنید.

3

مهاجرت به پرتغال از طریق کارآفرینی

با توجه به اینکه کشور پرتغال از ایده‌های تجاری و توسعه کسب‌وکارها استقبال می‌کند، یکی از راه‌های مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت این کشور، کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال است. چرا مردم در پرتغال شرکت تجاری ثبت می‌کنند؟ نرخ مالیات بر درآمد در کشور پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین است و از طرفی زیرساخت‌های مالی این کشور امنیت بالایی دارد. این دو دلیل موجب شده افراد تمایل داشته باشند سرمایه و دارایی خود را از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت به کشور پرتغال منتقل کنند.

پرتغال_flag

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

مهاجرت کاری به پرتغال برای ایرانی‌ها راحت نیست. در این روش مهاجرتی شما نمی‌توانید دنبال کار دلخواهتان در پرتغال بگردید، بلکه یک کارفرمای پرتغالی باید برای شما پیشنهاد کاری ارسال کند.

ویزای جاب آفر یا پیشنهاد کاری پرتغال برای ایرانی‌ها

شانس دریافت جاب آفر از یک کارفرمای پرتغالی برای یک ایرانی به دو دلیل کم است: 1. کارفرمای پرتغالی اجازه ندارد برای یافتن نیروی کار مورد نظر خود یکراست سراغ شهروندان غیرپرتغالی برود. طبق قانون کار کشور پرتغال، کارفرما ابتدا باید در پرتغال آگهی کار بدهد. سپس اگر از این راه به نتیجه نرسید، باید درخواست دعوت به کار را در میان کشورهای اتحادیه اروپا اعلام کند. اگر باز هم نیروی کار مورد نظر پیدا نشد یا با کارفرما به توافق نرسید، کارفرما می‌تواند به شهروندان سایر کشورها پیشنهاد کاری بدهد. 2. پرتغال یک کشور توسعه‌یافته محسوب می‌شود و احتمال اینکه نیروی کار متخصص و ماهرِ مورد نظر کارفرمای پرتغالی در میان شهروندان این کشور وجود نداشته باشد، اندک است.

پرتغال_flag

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل
یکی از راه‌های آسان و کم‌هزینه برای مهاجرت به پرتغال تحصیل در این کشور است. کشور پرتغال از لحاظ زیرساخت‌های آموزشی و تحصیلات آکادمیک کیفیت بالایی دارد.

تحصیل به زبان انگلیسی در پرتغال

برای تحصیل در کشور پرتغال اجباری به یادگیری زبان پرتغالی نیست. کالج‌ها و دانشگاه‌های بسیاری در این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده‌اند. اما اگر به زبان پرتغالی مسلط باشید، می‌توانید به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم تحصیل کنید.

جایگاه دانشگاه‌های پرتغال در رتبه‌بندی جهانی

طبق گزارش رسمی (THE) Times Higher Education در سال ۲۰۲۲ کشور پرتغال دارای ۱۶ دانشگاه برتر در لیست دانشگاه‌های معتبر جهان است. در این میان برترین رتبه متعلق به دانشگاه کاتولیک پرتغال است.

پرتغال_flag

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج
اگر با یکی از شهروندان پرتغالی به صورت رسمی ازدواج کنید، این امکان را خواهید داشت که بعد از ۳ سال زندگی مشترک و محرز شدن واقعی بودن ازدواجتان برای دولت پرتغال، اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. 
پرتغال_flag

هزینه زندگی در پرتغال

هزینه زندگی در پرتغال
پرتغال کمترین هزینه زندگی را در میان کشورهای اروپای غربی دارد. قطعا هزینه زندگی در کلانشهرهایی همچون لیسبون بیشتر از شهرهای کوچک است اما طبق آمار سایت numbeo می‌توان گفت میانگین هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در پرتغال، بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، حدود ۲ هزار یورو در ماه خواهد بود. این هزینه برای یک فرد مجرد ۵۶۰ یورو برآورد می‌شود.

مقایسه هزینه زندگی در پرتغال و ایران

هزینه زندگی در پرتغال، بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ۴۱/۲۴ درصد بیشتر از هزینه زندگی در ایران است. مبلغ اجاره خانه در پرتغال به طور متوسط ۲۸/۴۴ درصد گران‌تر از ایران است.

icon

مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

پرتغال به عنوان یک کشور اروپایی و توسعه‌یافته خالی از عیب و ایراد نیست! اگر قصد مهاجرت به پرتغال را دارید، لازم است علاوه بر شناخت روش‌های مهاجرت به این کشور، مزایا و معایب زندگی در پرتغال را نیز بدانید.

در این بخش قصد داریم مهم‌ترین مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال را با هم مرور کنیم.

+

مزایای مهاجرت به پرتغال

  • پایین بودن هزینه‌های زندگی در قیاس با سایر کشورهای اروپایی
  • خدمات درمانی رایگان
  • کیفیت بالای خدمات آموزشی و تحصیلی
  • نرخ پایین جرم و جنایت
  • امکان تردد آزادانه میان تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا
  • آب و هوای معتدل
-

معایب مهاجرت به پرتغال

  • بالا بودن نرخ بیکاری
  • پایین بودن نرخ دستمزد کارگران و کارمندان
  • بوروکراسی و تشریفات اداری
جواب سوال‌هات اینجاست!

جواب سوالت رو پیدا نکردی؟

شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۹ تا ۱۷ تماس بگیر تا راهنماییت کنیم:

۰۲۱-۸۸۵۱۴۵۲۸

جواب این سوال با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است اما در حالت کلی روش‌های مهاجرت به پرتغال عبارتند از: از طریق کار سرمایه‌گذاری، از طریق کار، از طریق تحصیل و از طریق ازدواج