Mountains

مهاجرت به استرالیا

صفر تا صد مهاجرت به استرالیا

در این مطلب قرار است از شرایط مهاجرت به استرالیا و اقامت در آن برایتان بگوییم. اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید یا می‌خواهید از روش‌های مهاجرت به استرالیا و شرایط و هزینه‌های آن سر در بیاورید، شما مخاطب خاص این مطلب هستید. پس با ما همراه باشید.

hero-image-m
استرالیا_flag

چرا به استرالیا مهاجرت کنم؟

چرا به استرالیا مهاجرت کنم؟
از طبیعت بکر، سواحل و بیابان‌های شگفت‌انگیز استرالیا که بگذریم، باید گفت این کشور سیزدهمین اقتصاد برتر جهان را دارد و دوازدهمین کشور شاد دنیاست.

شرایط کاری

استرالیا به عنوان یک کشور توسعه‌یافته از نیروهای کار حمایت و امنیت شغلی آن‌ها را تضمین می‌کند.

میزان امنیت

علیرغم تنوع فرهنگی و حضور مردمانی از اقلیم‌های مختلف در این سرزمین، میزان ارتکاب جرم در استرالیا بسیار پایین است.

سطح رفاه

کیفیت و استانداردهای زندگی در استرالیا بالاست. افراد مقیم در استرالیا از امکانات رفاهی بالایی برخوردارند و نرخ بیکاری در این کشور کم است.

این دلایل در کنار بی‌شمار مزایای دیگرِ زندگی و اقامت در استرالیا منجر شده تا این کشور بعد از آلمان و کانادا، مهاجرپذیرترین کشور توسعه‌یافته حال حاضر دنیا باشد.

استرالیا_flag

آیا مهاجرت به استرالیا برای من مناسب است؟

آیا مهاجرت به استرالیا برای من مناسب است؟
طبق موضوع گفته شده هیچ عجیب نیست که در سال ۲۰۲۲ تعداد مهاجران استرالیا ۱۰۹۶۰۰ نفر اعلام شد. نرخ مهاجرت سالانه ایرانیان به استرالیا نیز حدود شش هزار نفر است. اگر شما هم فکر می‌کنید اقامت در استرالیا می‌تواند جذاب و هیجان‌انگیز باشد و یکی از متقاضیان مهاجرت به این کشور هستید، عجله نکنید. بیایید قبل از هر چیز ببینیم راه‌های مهاجرت به استرالیا چیست و هر کدام از این روش‌های مهاجرتی برای چه فردی مناسب است. اصلا آیا هزینه مهاجرت به استرالیا با شرایط مالی شما همخوانی دارد یا خیر؟

آیا من می‌توانم به استرالیا مهاجرت کنم؟

با تکمیل پروفایل در ایمیگو، رایگان و درلحظه، پاسخ سوالتان را مشاهده کنید

مشاهده پاسخ
انواع راه‌های مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا روش‌های مختلف و متنوعی وجود دارد که از مهم‌ترین این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

experience iconمهاجرت از طریق کار

برای مهاجرت کاری به استرالیا لازم است در یکی از گروه‌های شغلی مورد نیاز دولت استرالیا مهارت و تخصص داشته باشید.

experience iconمهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری به افرادی پیشنهاد می‌شود که سرمایه کافی برای ایجاد یا توسعه کسب‌وکار در این کشور را دارند.

experience iconمهاجرت از طریق ویزای گلوبال‌تلنت

این ویزا به استعدادهای درخشان در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و هنری تعلق می‌گیرد.

experience iconمهاجرت از طریق تحصیل

سیستم آموزشی معتبر، ورود آسان به بازار کار و بورسیه‌های تحصیلی متنوع باعث شده مهاجرت تحصیلی به استرالیا یک روش پرطرفدار باشد.

experience iconمهاجرت از طریق خانواده

اگر یکی از اعضای درجه یک خانواده شما مقیم دائم یا شهروند استرالیا باشد، می‌تواند تحت حمایت او به استرالیا مهاجرت کنید.

experience iconمهاجرت از طریق ویزای توریستی

با برخی از انواع ویزای توریستی استرالیا می‌توانید به مدت یک سال در خاک این کشور بمانید اما بعد از آن باید نوع ویزای خود را تغییر دهید.

experience iconمهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی یک مسیر پرچالش است و افراد کمی موفق به دریافت ویزای پناهندگی استرالیا می‌شوند.

در ادامه تک‌تک روش‌های مهاجرت به استرالیا را شرح خواهیم داد تا به طور دقیق‌تر با هر یک از آن‌ها آشنا شوید

استرالیا_flag

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

پایین بودن نرخ بیکاری، نیاز به مشاغل مختلف و فراهم بودن حوزه‌های کاری متعدد در استرالیا و همچنین بالا بودن درآمد و امکانات رفاهی مخصوص ویزاهای کاری و مهارتی موجب شده است که مهاجرت از طریق کار پرطرفدارترین روش مهاجرتی به استرالیا باشد. انواع ویزای کار در یک دسته‌بندی کلی می‌توان گفت که ویزاهای کاری استرالیا به دو دسته ویزای کار اقامت موقت و ویزای کار اقامت دائم تقسیم می‌شوند. واضح است که فارغ از نوع ویزای کاری، برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار شما حتما باید در یکی از حوزه‌های کاری و مشاغل مورد نیاز اعلام شده از سوی دولت استرالیا مهارت داشته باشید. انواع ویزای کاری استرالیا عبارت اند از:

1

ویزای ۱۸۹ استرالیا

اگر می‌خواهید درباره شرایط و فرآیند این روش مهاجرتی بیشتر بدانید، مطلب ویزای ۱۸۹ استرالیا را بخوانید.

2

ویزای ۱۹۰ استرالیا

اگر می‌خواهید درباره شرایط و فرآیند این روش مهاجرتی بیشتر بدانید، مطلب ویزای 190 استرالیا را بخوانید.

3

ویزای ۴۹۱ استرالیا

4

ویزای ۱۸۶ استرالیا

5

ویزای ۴۹۴ استرالیا

6

ویزای ۴۷۶ استرالیا

7

ویزای ۸۸۷ استرالیا

8

ویزای ۴۸۲ استرالیا

استرالیا_flag

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری
بی‌شک دولت استرالیا به عنوان دارنده سیزدهمین اقتصاد برتر دنیا، از ورود سرمایه به چرخه اقتصادی خود استقبال می‌کند. درواقع یکی از دلایل اصلی رشد اقتصادی این کشور، پذیرش مهاجران خارجی از طریق برنامه‌های مهاجرتی سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است. همچنین اقامت از طریق سرمایه‌گذاری نیز همچون ویزای کار به دو صورت موقت و دائم ارائه می‌شود که هر کدام شرایط و قوانین خاص خود را دارند.

مهم‌ترین ویزاهای سرمایه‌گذاری در استرالیا

1. ویزای کارآفرینی و استارت‌آپ زیرمجموعه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد و برای افرادی مناسب است که قصد دارند با مهاجرت به استرالیا و اقامت در آن یک شرکت تاسیس کنند یا یک تجارت را توسعه دهند. 2. یکی از مهم‌ترین ویزاهای سرمایه‌گذاری در استرالیا ویزا ۱۸۸ است. ویزا ۱۸۸ استرالیا یا همان ویزای نوآوری و سرمایه‌گذاری تجاری (Business Innovation and Investment) یک ویزای موقت است و دارندگان آن می‌توانند در این کشور فعالیت‌های تجاری انجام دهند و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند یا مالک کسب‌وکاری شوند که در استرالیا موجود است.

میزان سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در استرالیا

شاید برایتان سوال باشد منظور از سرمایه لازم برای ویزای سرمایه گذاری دقیقا چه رقمی است؟ مبلغ سرمایه‌گذاری با توجه به نوع ویزا از ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار تا ۵ میلیون دلار استرالیا متغیر است. اگر شما هم صاحب سرمایه هستید، این شانس را دارید که از طریق ویزای سرمایه‌گذاری اقامت استرالیا را دریافت کنید.

استرالیا_flag

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای گلوبال تلنت

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای گلوبال تلنت
یکی از راه‌های آسان و کم‌هزینه برای مهاجرت به پرتغال تحصیل در این کشور است. کشور پرتغال از لحاظ زیرساخت‌های آموزشی و تحصیلات آکادمیک کیفیت بالایی دارد.
استرالیا_flag

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
استرالیا چهارمین مقصد دانشجویان بین‌المللی در سراسر دنیاست. این کشور یکی از بهترین سیستم‌های آموزش عالی را دارد. دانشگاه‌های معتبری همچون دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیو ساوت ولز و دانشگاه کوئینزلند سالانه دانشجویان زیادی را از سراسر جهان در کلاس‌های خود جای می‌دهند.

تعداد دانشجویان بین المللی استرالیا

طبق آمار، در دوره تحصیلی ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۲ تعداد دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در استرالیا، در مجموع حدود ۵۲۷ هزار نفر بوده است. از طرف دیگر، نرخ پایین بیکاری و سطح بالای درآمد در این کشور، دانش‌آموزان و دانشجویان را ترغیب می‌کند تا متقاضی تحصیل در استرالیا باشند. زیرا می‌توانند این شانس را داشته باشند که پس از فارغ‌التحصیلی راحت‌تر وارد بازار کار شوند و آینده شغلی خود را در این کشور تضمین کنند.

هزینه زندگی یک دانشجو در استرالیا

میانگین هزینه زندگی در استرالیا برای یک دانشجوی خارجی ۲۱ هزار دلار استرالیا در سال برآورد می‌شود. استرالیا در مقایسه با کشورهایی همچون کانادا، ایالات متحده و بریتانیا بالاترین هزینه زندگی را دارد اما همچنان در میان دانشجویان برای تحصیلات بین‌المللی جزو گزینه‌های برتر است.

استرالیا_flag

مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده

مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده
همانطور که از اسم این نوع ویزا پیداست، در این روش مهاجرتی فردی که اقامت داﺋم یا شهروندی استرالیا را دارد، می‌تواند نقش حامی برای ورود و دریافت اقامت سایر اعضای خانواده خود را به عهده بگیرد. ویزای خانوادگی به چهار دسته مختلف تقسیم می‌شود: 1.ویزای والدین 2. ویزای فرزندی 3. ویزای ازدواج 4. ویزای خویشاوندی هر کدام از این ویزاها چندین ساب‌کلاس دارند. در این میان معمولا ویزای فرزندی کم‌هزینه‌ترین و ویزای ازدواج گران‌ترین روش مهاجرتی است.
استرالیا_flag

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای توریستی

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای توریستی
ویزای توریستی برخلاف اسمش فقط مختص تفریح و گردش نیست. این ویزا می‌تواند کارت ورود شما به خاک استرالیا با هدف اقامت دائم باشد! اما چطور چنین چیزی ممکن است؟ ویزاهای توریستی یا گردشگری استرالیا انواع مختلفی دارند که با برخی از آن‌ها شما می‌توانید تا یک سال هم در این کشور بمانید. بسیاری از افراد با ویزای توریستی وارد این کشور می‌شوند و در ادامه نوع ویزای خود را تغییر می‌دهند. فرض کنید شما برای شرکت در یک دوره آموزشی می‌خواهید به استرالیا بروید، دولت استرالیا برای شما نوع خاصی از ویزای توریستی را در نظر می‌گیرد. اگر این دوره آموزشی منجر به آشنایی با کارفرمایان استرالیایی شود، شما می‌توانید ویزای خود را از توریستی به کاری تبدیل کنید. یا ممکن است شما طی مدتی که به عنوان توریست در استرالیا هستید، با موسسات و دانشگاه‌های مختلف در ارتباط باشید و مقدمات تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی را فراهم کنید. البته برخی افراد نیز ویزای توریستی را به ویزای پناهندگی تغییر می‌دهند که قطعا ما این روش مهاجرتی را توصیه نمی‌کنیم. دلیلش را در ادامه برایتان خواهیم گفت.
استرالیا_flag

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی
بعضی از افراد وقتی دنبال انواع روش‌های مهاجرتی به استرالیا می‌روند، خیلی سریع ناامید می‌شوند و با خود فکر می‌کنند ویزای پناهندگی آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش مهاجرت به استرالیاست ولی واقعیت چیز دیگری است. سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا درخواست ویزای پناهندگی و ویزای بشردوستانه می‌دهند و تعداد کمی از آن‌ها موفق به اخذ این ویزاها می‌شوند.

پناهنده از نظر دولت استرالیا چه کسی است؟

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم پناهنده کسی است که در کشور خود امنیت جانی ندارد و مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. آن هم نه هر نوع آزار و اذیتی! اگر همسایه‌تان سر جای پارک ماشین، با شما گلاویز شده، این موضوع نقض حقوق بشر محسوب نمی‌شود و ویزای پناهندگی به شما تعلق نمی‌گیرد. واقعیت این است که ویزای پناهندگی پردردسر و خطرناک است و تنها زمانی به عنوان گزینه‌ای برای مهاجرت مطرح می‌شود که فرد تحت شرایط سخت و دردناکی است و امکان زندگی در کشور خود را ندارد. تنها در این صورت می‌ارزد که شخص برای حفظ جان خود برای مدت طولانی در کم‍پ‌های مخصوص پناهجویان، با کمترین امکانات بهداشتی و رفاهی سر کند. به این امید که روزی اقامت دائم استرالیا نصیبش شود.

استرالیا_flag

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا
طبق آمار ارائه شده از سوی پایگاه داده جهانی Numbeo، استرالیا از لحاظ هزینه زندگی رتبه چهاردهم را دارد. با این حساب می‌توان گفت زندگی در استرالیا پرهزینه است. البته قطعا میانگین هزینه زندگی در شهرهای مختلف استرالیا متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال طبق گزارش سایت Numbeo هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در شهر سیدنی استرالیا ۳۶۵۳ دلار در ماه برآورد شده است که این رقم شامل اجاره خانه نمی‌شود. در شهر ملبورن این هزینه معادل ۳۵۲۳ دلار است. در شهر گلد کوست هزینه زندگی بدون اجاره برای خانواده چهار نفره معادل ۳۲۰۰ دلار استرالیاست. در مجموع می‌توان گفت زندگی در استرالیا گران و پرهزینه است.
استرالیا_flag

مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا

مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا
مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا با توجه به برنامه مهاجرتی و نوع ویزا متفاوت است اما برخی مدارک عمومی هستند و در تمامی روش‌های مهاجرتی به آن‌ها نیاز دارید. این مدارک عبارتند از پاسپورت مدت‌دار (حداقل ۶ ماه)، مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، عکس، کارت پایان خدمت یا معافیت و...)، اصل و کپی گزارش حساب بانکی و نامه تمکن مالی.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

سطح زبان انگلیسی مورد نیاز با توجه به نوع ویزا متفاوت است. در همه روش‌های مهاجرت به استرالیا مهارت زبان انگلیسی نیاز است اما در برخی از آن‌ها این امکان وجود دارد تا با پرداخت هزینه، شرط دانش زبان انگلیسی را پشت سر بگذارید. در کل مدارک زبان مورد تایید استرالیا عبارتند از : آیلتس (IELTS) تافل (TOEFL) پی تی ای (Pearson Test of English) او ای تی (Occupational English Test) کمبریج (Certified in Advanced English) و سطح دانش زبان انگلیسی در ۵ دسته کلی ارزیابی می‌شود: Functional English Vocational English Competent English Proficient English Superior English اطلاعات بیشتر درباره انواع سطوح دانش زبان انگلیسی مورد نیاز استرالیا در صفحه سطوح زبان مورد قبول استرالیا

icon

مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا

هر کشوری در کنار مزیت‌هایش، معایبی نیز برای مهاجران دارد. در ادامه به تعدادی از مهم‌ترین مزایا و همچنین برخی از مشکلاتی که ممکن است مهاجران هنگام ورود به استرالیا با آن‌ها روبرو شوند، اشاره خواهیم کرد

+

مزایای مهاجرت به استرالیا

  • پایین بودن نرخ جرم و جنایت
  • بالا بودن امنیت شغلی
  • نرخ بیکاری پایین
  • بالا بودن سطح رفاه و کیفیت زندگی
  • قدرت خرید بالا برای افرادی که در استرالیا کار می‌کنند
-

معایب مهاجرت به استرالیا

  • بالا بودن هزینه‌های زندگی برای افرادی که در استرالیا کار نمی‌کنند و درآمد ماهانه آن‌ها بر اساس ارزش دلار استرالیا محاسبه نمی‌شود
  • بالا بودن هزینه‌های پزشکی و بیمه‌های درمانی برای افرادی که ویزای موقت استرالیا را دارند
  • نامفهوم بودن لهجه استرالیایی برای افراد خارجی
  • موقعیت جغرافیایی استرالیا و دور بودن آن از سایر قاره‌ها که منجر به سخت شدن ارتباط مهاجران با کشور مبدا می‌شود
جواب سوال‌هات اینجاست!

جواب سوالت رو پیدا نکردی؟

شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۹ تا ۱۷ تماس بگیر تا راهنماییت کنیم:

۰۲۱-۸۸۵۱۴۵۲۸

مهاجرت از طریق ویزای کار، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، مهاجرت با ویزای گلوبال تلنت، مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی، مهاجرت از طریق ازدواج و خانواده، مهاجرت با ویزای توریستی، مهاجرت با ویزای پناهندگی